Pozycjonowanie stron – skąd czerpać wiedzę o SEO

Home/Pozycjonowanie/Pozycjonowanie stron – skąd czerpać wiedzę o SEO

Pozycjonowanie stron – skąd czerpać wiedzę o SEO

SEO to aktualnie coraz bardziej rozwijająca się część działań marketingowych. Ten ciągły rozwój, to jeden z powodów dlaczego trzeba zwracać szczególną uwagę na to skąd czerpiemy wiedzę o zagadnieniu takim jak pozycjonowanie stron.

Pozycjonowanie SEO – dlaczego ważne jest skąd czerpiemy o nim wiedzę?

Ze względu na swój dynamiczny rozwój, wiedza na temat właściwych działań w tej dziedzinie, ulega bardzo szybko przedawnieniu. Google dba o to aby jego algorytmy były wciąż coraz dokładniejsze, dlatego często się one zmieniają. Równie często robiąc całkowitą rewolucję w pojęciu tego co jest właściwe a co nie. Wybierając niewłaściwe, nieaktualne źródła do nauki, narażamy się na stosowanie rozwiązań, które aktualnie są niezgodne z zaleceniami Google. A dobre pozycjonowanie stron to stosowanie się do tych zaleceń.

Marketing internetowy – jakich źródeł unikać?

Zdobywając wiedzę na temat marketingu internetowego i SEO należy stosować przede wszystkim dwa kryteria. Jednym z nich jest kwestia tego jaką opinią cieszy się źródło – czy jest to napisana książka lub blog prowadzony przez kogoś kto działa w branży, czy raczej to niepewne, niezweryfikowane źródło? Drugą, równie ważną kwestią jest aktualność. Warto zwracać uwagę kiedy książka czy artykuł na blogu został wydany. Jeśli jest sprzed 2-3 lat to najprawdopodobniej będzie zawierał sporo nieaktualnych zaleceń w tematyce jaką jest pozycjonowanie stron.

Skąd zatem czerpać wiedzę dotyczącą pozycjonowania?

Analogicznie do poprzedniego punktu – najlepsze będą wszelkie aktualne źródła. Dobre będą aktualne artykuły, blogi czy też fora. Książki również są warte uwagi, trzeba jednak brać pod uwagę to, że nie wszystko w nich będzie właściwe. Stanowi to jednak ciekawostkę na temat tego jak rozwija się pozycjonowanie SEO i stanowi dobrą podstawę do zaznajomienia się z terminologią. My również pisaliśmy już o tematyce jaką są podstawy seo. 🙂 Jeśli masz już jakieś pojęcie na ten temat, dobrym rozwiązaniem będzie także… staż. To najlepsza forma nauki, zdobędziesz w ten sposób doświadczenie pod okiem specjalistów. Wiele firm oferuje płatne staże dla studentów, którzy jeszcze przed skończeniem studiów mają okazję zdobyć cenne doświadczenie, które pomoże im później w znalezieniu pracy.

By | 2017-01-23T12:50:49+00:00 Styczeń 23rd, 2017|Pozycjonowanie|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment