Draw.io – w jaki sposób może wspomóc marketing internetowy?

Home/Bez kategorii/Draw.io – w jaki sposób może wspomóc marketing internetowy?

Draw.io – w jaki sposób może wspomóc marketing internetowy?

Wśród narzędzi z których korzystamy na co dzień, znajduje się Draw.io – to rozbudowane oprogramowanie, dzięki któremu stworzymy wszelkiego rodzaju diagramy. Jakie ma funkcje i w jaki sposób można je wykorzystać?

Do czego można wykorzystać Draw.io i jakie funkcje posiada?

Narzędzie to oferuje możliwość stworzenia wszelkiego rodzaju diagramów, schematów, makiet i planów. A zatem znajdzie zastosowanie w każdym przypadku, gdy potrzebujemy umieścić jakiś zamysł w formie graficznej za pomocą elementów takich jak linie, figury czy napisy. Mamy do wyboru wiele opcji i kształtów, które możemy dowolnie dostosowywać wedle potrzeb – wybierając je z przybornika. Dostępne są również powszechnie używane w sieci ikony czy przyciski. Możemy też skorzystać z gotowych, posegregowanych tematycznie szablonów. Projekt zapisywany jest na bieżąco, dzięki możliwości zapisania go w chmurze. Umożliwia to dostęp do projektu w każdej chwili, z poziomu różnych urządzeń.

Draw.io przykładowy schemat[źródło: support.draw.io]

 

Działania marketingowe wymagają tworzenia przeróżnych planów, czy makiet – plany stron, makiety mailingów; a także diagramów. Jest to przydatne szczególnie w prezentacji analizy wyników podjętych działań, czy też prezentacji planów wyników, gdy jeszcze jesteśmy na etapie planów wdrożenia określonych działań. Dzięki draw.io jest to dużo prostsze a łatwy dostęp dzięki możliwości zapisania schematu w chmurze dodatkowo ułatwia pracę. Schemat możemy zapisać w wielu popularnych formatach, jak jpg, pdf, czy html. Mamy też możliwość wydruku bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Jak uruchomić Draw.io?

Jest on dostępny wśród narzędzi Google. Aby go uruchomić, należy zalogować się na swoje konto Google. Wejść na Dysk Google, kliknąć „Nowy” -> „Więcej” -> „Draw.io diagrams„. Jeśli nie widnieje na liście, należy przejść do „+podłącz więcej aplikacji„. Jak poniżej:

Drawi.io podłączanie aplikacji

A następnie wyszukać aplikacji, wpisując jej nazwę w polu wyszukiwania i kliknąć przycisk „podłącz„. Od tego momentu aplikacja będzie dostępna w menu tworzenia nowego dokumentu.

Podczas pierwszego użycia, aplikacja poprosi nas o autoryzację, należy kliknąć „Authorize” a następnie „zezwól” w następnym oknie dialogowym.

Draw.io daje również opcje dzielenia się plikami i edycji z dowolnego urządzenia dzięki chmurze. Jeśli otrzymamy link do pliku, ukaże się nam jego miniaturka. Aby otworzyć plik, należy kliknąć w przycisk u góry ekranu „otwórz w: draw.io Diagrams

 

By | 2017-02-22T00:03:38+00:00 Styczeń 30th, 2017|Bez kategorii|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment