Marketing online – czy warto iść na studia, czy uczyć się samemu?

Home/Marketing/Marketing online – czy warto iść na studia, czy uczyć się samemu?

Marketing online – czy warto iść na studia, czy uczyć się samemu?

Marketing online – stale rozwijająca się dziedzina

Internet na przestrzeni kilku lat stał się miejscem wielu interakcji, szczególnie tych związanych z biznesem. Coraz więcej osób korzysta z możliwości jakie daje im marketing online. Od kilku lat można zaobserwować wzrost popularności działań wizerunkowych, które są prowadzone w świecie wirtualnym. Poprzez odpowiednio dobrane kroki wynikające ze strategii firmy, można budować jej markę oraz wpływać na widoczność oraz lepszą pozycję w wyszukiwarce. Wraz z rozwijająca się nową formą marketingu, pojawia się coraz więcej ofert pracy z nią związanych. Agencje reklamowe poszerzają swoją ofertę właśnie o działania prowadzone w internecie, by wyjść na przeciw oczekiwaniom klienta. Uczelnie wyższe także oferują nowe kierunki studiów, związane z marketingiem internetowym, by dopasować się do rynku pracy i przyciągnąć przyszłych studentów. Jednak czy jest to na tyle obszerna dziedzina, której warto poświęcić studia, czy może lepiej uczyć się samemu w domu?

Marketing online – studia to dobry wybór?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od okoliczności oraz tego, co chcemy w życiu osiągnąć. Bez wątpienia studia zawsze są dobrą ścieżką rozwoju. W trakcie kilku lat nauki zdobędziemy wiedzę, która będzie odpowiednim zapleczem i kartą przetargową w trakcie rozmów o pracę. Marketing online jest stale rozwijającą się dziedziną, poszukującą swojego miejsca wśród konkurencji, jaką są tradycyjne agencje marketingowe. Może być to dla nas gwarancja, że czas poświęcony na naukę, nie będzie czasem straconym. Będziemy mogli dalej rozwijać się w tym kierunku, poprzez wykorzystanie swojej wiedzy w praktyce. Warto pomyśleć o studiach podyplomowych, które zazwyczaj trwają od roku do dwóch lat i oferują spotkania, w trakcie których otrzymuje się skondensowaną wiedzę z danej dziedziny. Może to być świetna opcja, dla tych, którzy studiują inny kierunek powiązany z marketingiem lub komunikacją i chcą poszerzyć swoją wiedzę lub dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą branżą.

Nauka w domu – czy dla każdego?

Na pewno znajdzie się wiele osób, które zamiast wybrać studia, zdecydują się na naukę w domu. Jest to dobra opcja, dla tych którzy potrafią być systematyczni oraz odpowiednio zmotywowani do samodzielnego kształcenia. Jest wiele internetowych kursów, które w świetny i dokładny sposób opisują marketing online oraz przybliżają jego specyfikę. Nie zmienia to faktu, że sama teoria, nie wykorzystana w praktyce nie pozwoli nam na zdobycie wystarczających umiejętności oraz kompetencji, które mogą nam się przydać w przyszłej pracy. Co więcej nie zastąpi nam kontaktu z doświadczonymi osobami, które na bieżąco będą mogły odpowiadać na wszelkie pytania i rozwijać wątpliwości. Agencje reklamowe chętnie przyjmują młode osoby na staż. Często oczekują podstawowej wiedzy z zakresu marketingu internetowego lub rzadziej oferują naukę i szkolenia z tej dziedziny. Od nas zależy czy chcemy ułatwić sobie start w życiu zawodowym posiadając odpowiednie umiejętności oraz wiedzę. A także czy nie boimy się być rzuceni na głęboką wodę. Nie ma idealnego wyjścia. Wszystko zależy od charakteru oraz osobistych preferencji. Warto wiedzieć, że zarówno studia o kierunku marketing online jak i samodzielna nauka w domu mogą być dobrym wyborem. Tylko od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy swoje możliwości.


Jeśli interesujesz się marketingiem i szukasz miejsca, gdzie możesz postawić swoje pierwsze kroki w tej branży. Gdzie możesz zdobyć cenne doświadczenie i przekuć teorię w praktykę. Zgłoś się do nas na płatny staż! 🙂 Pisz wiadomość, omówimy szczegóły.

By | 2017-04-04T16:23:02+00:00 Kwiecień 4th, 2017|Marketing|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment