Kampanie Google Ads – 5 krotny wzrost ECR

Porównanie efektywności rocznej kampanii Google Ads w stosunku do wyników z poprzednich lat.

Kampanie Google Ads podczas analizy rocznej przyniosły największy widoczny wzrost, ale też są źródłem które najszybciej i często bardzo skutecznie można zoptymalizować. Stan w jakim je zastaliśmy nie był wyjątkowo korzystny. Owszem przynosiły nowych klientów, ale niestety nie przynosiły zysku, a nawet niewielką stratę. Rok pracy i optymalizacji, a także wykrycie okresów sprzyjających sprzedaży pościeli pozwolił dopasować kampanie do trendów. Dobre słowa kluczowe, zmiana sposobu wyświetlania reklam i częściowa rezygnacja z Google Shopping na rzecz działań remarketingowych i działań w sieci wyszukiwania Google przyniosła spodziewane rezultaty i kampanie stały się rentowne!

Nie można powiedzieć, że kampanie AdWords zawsze zarabiają. Można jedynie powiedzieć że zawsze przynoszą nowych klientów. Idealnie jest jeśli już przy pierwszym zamówieniu zwraca się koszt nowo pozyskanego użytkownika, ale niestety nie zawsze tak jest. W przypadku sklepu pościelone.pl udało się więcej! Roczne przeliczenie kosztów i wydatków zarówno na obsługę kampanii jak i sam budżet marketingowy wskazały, że praca i wydane na reklamy pieniądze zwróciły się z nawiązką, teraz liczymy na zadowolonych i powracających klientów, których zachęcamy do tego newsletterami i monitorujemy systemem klasy Marketing Automation 😉

Szybkie podsumowanie

5 krotny wzrost współczynnika konwersji

1,5 razy większy koszt wydatków na budżet reklamowy

Koszt obsługi godzinowej to zaledwie 16,9% budżetu reklamowego – o 50% taniej niż przeciętna agencja rozliczająca się flat fee.

Skuteczny e-mail marketing

Znaleźliśmy złoty środek pomiędzy jakością newsletterów, kosztem ich wytworzenia, a zwrotem z inwestycji.

Efektywność naszych działań w ujęciu rocznym

  • 30 wysyłek newslettera
  • Wdrożenie procesu zapisu
  • Współczynnik konwersji z kampanii e-mail średnio 3,5%
  • Średni czas przygotowania newslettera od koncepcji do wysyłki 3h

Newlsetter to ważny kanał komunikacji

Newslettery są bardzo istotnym kanałem komunikacji z klientami. To w ten sposób budujemy lojalność klientów i od tego zależy, czy zechcą oni powrócić do sklepu. Nie należy zatem ich marginalizować i pomijać. Nieumiejętne podejście do newsletterów może powodować lawinowy wzrost kosztów, dlatego szczególnie ważny jest wybór odpowiedniej agencji, która dostarczy nam oczekiwaną jakość, która łączy efektywność z optymalizacją kosztów.

Średni koszt newslettera ok. 150zł

W przypadku współpracy z Pościelone.pl i godzinowego modelu rozliczeń, mieliśmy możliwość wprowadzenia pewnych uproszczeń i ułatwień, które spowodowały, że w ujęciu rocznym koszt jednego newslettera nie przekroczył 150zł netto. Dużą zasługę odegrał nasz wewnętrzny system Editingo (edytor do tworzenia newsletterów), tworzony wraz z drugą naszą spółką Sendingo.pl – dedykowaną tematowi eMail Marketingu na najwyższym poziomie.

Dedykowana integracja ze sklepem

W naszym systemie Editingo przygotowaliśmy dedykowany szablon newslettera i zintegrowaliśmy jego moduły ze sklepem. Pozwala to kilkoma kliknięciami zaimportować wybrane produkty, zdjęcia i opisy. Każdy kto chociaż raz przygotowywał newsletter produktowy zdaje sobie sprawę, że umieszczenie w nim 9 produktów, dopasowanie zdjęć, wklejenie linków, to bardzo czasochłonne zadanie. To wszystko spowodowało, że pierwsze dwa newslettery były nieco droższe, ale każdy kolejny to już znaczący zysk czasu i pieniędzy.
N

Kompleksowa obsluga obniżyła koszty

Szukamy optymalnych rozwiązań z naszymi klientami. Dostarczamy komplet potrzebnych usług od Copywritingu, po Analizy, przez Grafikę, Kodowanie, Testowanie. Jesteśmy zdania, że warto szukać agencji z możliwością kompleksowej obsługi, gdyż łatwo wtedy optymalizować koszty skupiając uwagę na obszarach które tego wymagają, a ograniczając czas pracy w obszarach, które akurat nie dają odpowiedniego zwrotu z inwestycji.

Nowa, nowoczesna i wydajna wersja sklepu

Współpracując z zaprzyjaźnioną agencją DotIT uruchomiliśmy nowy sklep internetowy podnosząc wyniki sprzedażowe.

Czy warto było zainwestować w nową platformę?

Zmiana sklepu wiązała się z nie tylko odświeżonym wyglądem, ale także ze zmianą platformy na ShopWay.pl – oprogramowanie rozwijane przez DotIT.pl, zatem rezultaty ocenialiśmy na wielu płaszczyznach, jedną z nich jest również użyteczność samego backendu. Dlaczego? Budując zaplecze opisów produktów, ustawiając promocje, wymieniając bannery, bardzo dużo i często poruszamy się w zapleczu sklepu. Łatwiejsza i szybsza obsługa zmniejsza koszt i czas pracy jaki jest niezbędny w przygotowywaniu kampanii reklamowych.

Zmiana była na duży plus i czas naszej pracy zmniejszył się praktycznie o połowę! Niezależnie czy działania wykonuje agencja, czy zatrudniani przez naszych klientów wewnętrzni pracownicy, ostateczny koszt liczy się w roboczo godzinach jakie są potrzebne na wykonanie pewnych zadań, zatem jeśli my odczuliśmy różnicę, to z pewnością zmiana platformy przełożyła się na znaczące oszczędności po stronie klienta.

Co więcej zmiana pozytywnie wpłynęła na odbiór sklepu na urządzeniach mobilnych, szybkość ładowania strony, integrację z zewnętrznymi systemami, w tym także z subiektem, co przy hurtowej i dużej sprzedaży pomaga zarządzać stanami magazynowymi w połączeniu z ofertą offline.

  • 15% wyższy współczynnik konwersji na urządzeniach mobilnych
  • Nowy sklep został zintegrowany z system klasy Marketing Automation
  • Wdrożenie integracji z kurierami i subiektem ze stanami magazynowymi
  • Odświeżony wygląd i wygodny backend w codziennym używaniu!

Pozycjonowanie – topowe pozycje na wybrane frazy

Nadzorujemy i podpowiadamy, nie narzucając naszych usług bez potrzeby.
Chcemy być dla Ciebie partnerem!

Nadzorujemy i współpracujemy

Wmomencie w którym zaczęliśmy obsługę marketingową pościelone.pl – pozycjonowaniem zajmowała się inna agencja. Wspólnie z klientem oceniliśmy pracę, przeanalizowaliśmy pozycję, słowa kluczowe i wyniki i uznaliśmy, że praca wykonywana jest w rozsądnych ramach cenowych i dobrze, więc nie ma potrzeby zmieniać dostawcy. Mimo, że sami realizujemy tego typu usługi nie zniechęcamy naszych klientów do innych partnerów, którzy dobrze wykonują swoją pracę, a w przypadku pościelone.pl nie trudno zauważyć, że na najważniejsze frazy sklep ma topowe pozycje!

Spokojnie można traktować nas jak zewnętrzny dział marketingu, gdyż do każdego klienta przydzielana jest dedykowana osoba kontaktowa, która nawiązuje relacje niemalże zbliżone do realnego zatrudniania. W takim modelu współpracy łatwo nam kontrolować zarówno nasze zadania, jak i zadania zewnętrznych dodatkowych agencji, czy ustalonych zadań pracowników klienta jeśli zachodzi taka potrzeba.

Marketing OnLine Godny Zaufania

Profesjonalnie wspieramy marketing internetowy.

Jeśli oczekujesz wsparcia, partnerstwa, uczciwego rozliczenia, jasno stawianych celów i planów działania, to trafiłeś w dobre miejsce.

Zapoznaj się z naszą ofertą. 

Marketing Godny Zaufania

Jeśli oczekujesz wsparcia, partnerstwa, uczciwego rozliczenia, jasno stawianych celów i planów działania, to trafiłeś w dobre miejsce.

NASZE MARKI

Historia naszego rozwoju miała wpływ na powstanie kilku marek, które składają się na nasze usługi.

Sendingo.pl - agencja e-mail marketingu - od 2011 roku.

EksperciMarketingu.pl - kompleksowy marketing on-line - od 2015 roku

MauticMarketing.pl - support i hosting systemu Mautic - od 2018 roku

PrzedsiębiorcaWSieci.pl - portal dla przedsiębiorców rozwijających swój biznes on-line - od 2019 roku

 

KLUCZOWE USŁUGI

Pozycjonowanie stron
Pozycjonowanie e-Commerce
Kampanie Google Ads
Kampanie Facebook Ads
Email Marketing
Marketing Automation

EKSPERCIMARKETINGU.PL

Tomasz Kryk - EksperciMarketingu.pl

NIP: 5732598815

ul. Grabskiego 15/10

53-535 Wrocław

Telefon: 727-903-288

Email: kontakt@ekspercimarketingu.pl

Web: http://ekspercimarketingu.pl

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług naszej agencji marketingowej we Wrocławiu. Rozwijamy się dynamicznie, będąc w zasadzie w ciągłej rekrutacji (szukasz pracy? napisz ;-)). Ogranicza nas jedynie czas jakim dysponują nasi specjaliści.