Attribute Wizard / Generowanie kombinacji


Attribute Wizard / Generowanie kombinacji
 Z tego korzystamy tylko przy aktualizacji (cen / parametrów), nie korzystamy z tego do generowania kombinacji.

Z tego korzystamy tylko przy aktualizacji (cen / parametrów), nie korzystamy z tego do generowania kombinacji.


 Do generowania kombinacji korzystamy z modułu - jest on na karcie produktu - Moduły - Attribute Wizard Pro

Do generowania kombinacji korzystamy z modułu – jest on na karcie produktu – Moduły -> Attribute Wizard Pro
 Zaznaczamy atrybuty jakie nas interesują.

Zaznaczamy atrybuty jakie nas interesują.
 Ustawiamy im wpły na cenę, wagę i stan magazynowy - każdy atrybut i jego wartość coś dokłada do ceny podstawowej - może dokładać wartości dodanie lub ujemne.

Ustawiamy im wpły na cenę, wagę i stan magazynowy – każdy atrybut i jego wartość coś dokłada do ceny podstawowej – może dokładać wartości dodanie lub ujemne.
 Jak zaznaczymy ustawienia, to możemy kliknąć Preview i zobaczyć jakie kombinacje się utworzą - to jeszcze nie jest ich robienie, a tylko podgląd. Zalecam!

Jak zaznaczymy ustawienia, to możemy kliknąć Preview i zobaczyć jakie kombinacje się utworzą – to jeszcze nie jest ich robienie, a tylko podgląd. Zalecam!Atrribute Wizard nie pokazuje się na wszystkich produktach!


Atrribute Wizard nie pokazuje się na wszystkich produktach! Żeby nie pomieszać go z Materacami, ustawione jest tak, że na karcie produktu Attribute Wizard Pro pokaże swoje formatki, ale tylko w produktach, które mają w Opcjach w polu UPC wpisaną wartość 1.

Żeby nie pomieszać go z Materacami, ustawione jest tak, że na karcie produktu Attribute Wizard Pro pokaże swoje formatki, ale tylko w produktach, które mają w Opcjach w polu UPC wpisaną wartość 1.Connected / Separated – przykład z instrukcji


Connected / Separated - przykład z instrukcji

Shared – przykład z instrukcji


Shared - przykład z instrukcji

Przykłady trochę bardziej po ludzku.


Przykłady trochę bardziej po ludzku. Opcji Shared - raczej nie będziecie używać, więc uznajmy, że przy Preivew sobie ją poklikacie, aby zrozumieć co robi (bo ja nie potrafię tego prosto opisać), ale na oko to co Wam potrzeba to opcje Connected i Separated zrozumieć dobrze, więc przykłady.
Dla testu wziąłem trzy atrybuty:
Rozmiar (3,5,8), Kolor (3 kolory), Wezgłowie (82,106,117).
Opcja connected jest przy tych atrybutach które są zależne od innych - np. łóżko dostępne jest w romiarze 3 i wezgłowiu 82, ale już nie w wezgłowiu 106 - wtedy oba atrybuty Rozmiar i Wezgłowie muszą mieć connected - dzięki temu wygenerują się odpowiednie kombinacje i będziecie mogli usunąć te których nie ma.
Jeśli wszystkie atrybuty będą connected to wygenerują się w przykładzie powyższym 3x3x3 - 27 kombinacji - więc nic nie zyskujemy.

Opcji Shared – raczej nie będziecie używać, więc uznajmy, że przy Preivew sobie ją poklikacie, aby zrozumieć co robi (bo ja nie potrafię tego prosto opisać), ale na oko to co Wam potrzeba to opcje Connected i Separated zrozumieć dobrze, więc przykłady.

Dla testu wziąłem trzy atrybuty:

Rozmiar (3,5,8), Kolor (3 kolory), Wezgłowie (82,106,117).

Opcja connected jest przy tych atrybutach które są zależne od innych – np. łóżko dostępne jest w romiarze 3 i wezgłowiu 82, ale już nie w wezgłowiu 106 – wtedy oba atrybuty Rozmiar i Wezgłowie muszą mieć connected – dzięki temu wygenerują się odpowiednie kombinacje i będziecie mogli usunąć te których nie ma.

Jeśli wszystkie atrybuty będą connected to wygenerują się w przykładzie powyższym 3x3x3 – 27 kombinacji – więc nic nie zyskujemy.

Opcje Separated / Connected


Opcje Separated / Connected Jeśli dany atrybut jest niezależny od innych - np. kolor - wszystkie kombinacje są dostępne we wszystkich kolorach, ale różne kolory wpływają różnie na cenę - to wtedy atrybut kolor dajecie jako separated. Tworzy się wtedy 3x3+3 kombinacje - kolor niejako się wydziela.

Jeśli dany atrybut jest niezależny od innych – np. kolor – wszystkie kombinacje są dostępne we wszystkich kolorach, ale różne kolory wpływają różnie na cenę – to wtedy atrybut kolor dajecie jako separated. Tworzy się wtedy 3×3+3 kombinacje – kolor niejako się wydziela.

Separated + Shared


Separated + Shared 
Jeśli wszystkie kolory miałyby ten sam wpływ na cenę, to dalibyście też przy nim opcję Shared, wtedy zrobiłoby się 3x3+1.
Opcja Shared działa tak, że wszystkie wartości atrybuty otrzymają Pirce, Weight, Qnt impact jako sumę swoich wartości - dziwnie, ale zakładam, że jak ktoś wybierze opcję Shared to uzupełni pole tylko pierwszego wariantu.

Jeśli wszystkie kolory miałyby ten sam wpływ na cenę, to dalibyście też przy nim opcję Shared, wtedy zrobiłoby się 3×3+1.

Opcja Shared działa tak, że wszystkie wartości atrybuty otrzymają Pirce, Weight, Qnt impact jako sumę swoich wartości – dziwnie, ale zakładam, że jak ktoś wybierze opcję Shared to uzupełni pole tylko pierwszego wariantu.

3 x Connected – Shared


3 x Connected - Shared Jeśli wszystkie miałyby connetced, ale kolor byłby jeszcze Shared to liczba kombinacji robi się najmniejsza - 9 - kolor po prostu dodany jest do każdej.

Jeśli wszystkie miałyby connetced, ale kolor byłby jeszcze Shared to liczba kombinacji robi się najmniejsza – 9 – kolor po prostu dodany jest do każdej.